Bolid X1 Carbon

Autor Adam • Lenovo ThinkPad, ThinkPada Carbon • 8 lut 2016
Lenovo -  X1 Carbon New ma obudowę o grubości zaledwie 18 mm

fot. lenovo.com

O tym produkcie chińskiego producenta śmiało można powiedzieć, że łączy w sobie luksus i elegancję. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy zachwycą się jakością wykonania, eleganckim designem oraz trwałością tego notebooka.

Czego można oczekiwać po tym sprzęcie? Przede wszystkim smukła obudowa kryje pod sobą niskonapięciowy procesor, dzięki któremu wydłuża się czas pracy baterii. W odświeżonym modelu kultowego laptopa od Lenovo –  X1 Carbon New ma obudowę o grubości zaledwie 18 mm. Wykonana z włókna węglowego zapewnia maksymalną trwałość oraz minimalną wagę. Warto wspomnień, że materiał z którego została stworzona obudowa ThinkPada Carbon jest wykorzystywana przy budowanie samolotów i bolidów F1.

Ten 14,1’ calowy notebook zawiera cały szereg udogodnień oraz możliwości wybrania spośród kilku wariantów matrycy, procesora. 10 punktowy ekran dotykowy to jeszcze nic, w tym modelu znajdziemy także funkcję sterowania gestem, która świetnie się sprawdzi podczas prowadzenia prezentacji, szkoleń, konferencji.

ThinkPad Carbon posiada klawiaturę Precision (więcej detali: http://www.thinkpady.pl/lenovo-thinkpad/lenovo-thinkpad-carbon-najwyzsza-wydajnosc-najlepsze-wykonanie/). Sama nazwa wskazuje, czego możemy się po niej spodziewać. I z pewnością nikt się nie rozczaruje. Oczywiście w tym modelu jak i w wielu innych tworach Lenovo na klawiaturze jest czerwony Trackpoint (czerwony przycisk funkcyjny na środku klawiatury, który umożliwia sterowanie). Z kolei dysk SSD pozwala na 33% szybszą pracę niż w standardowych. Poza tym oczywiście znajdziemy cały szereg udogodnień – wbudowany modem daje możliwość korzystania z Internetu w dowolnym miejscu bez konieczności dopinania modemu czy korzystania z sieci WiFi. Wystarczy wsadzić kartę z pakietem internetowym do urządzenie i można się cieszyć szybkim dostępem do sieci. To bardzo przydatna opcja dla osób, które dużo podróżują, a biorąc pod uwagę że obecnie ceny Internetu mobilnego nie są wysokie to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Wydajniejsza praca baterii to zasługa niskonapięciowego procesora, który jest sercem urządzenia. Matryca IPS (jedna z możliwych opcji do wyboru) pozwala na niesamowitą jakość obrazu bez względu na kąt patrzenia. Opcją, o której warto także wspomnieć jest czytnik linii papilarnych. Zamiast wpisywać hasło do logowania możemy użyć jednego palca. To opcja, która zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych przez nas plików. Jest także fajnym, gadżeciarskim dodatkiem. Pakiet garancyjny do 3 lata z możliwością rozszerzenia do 5 lat.

Tagi: , ,

Comments are closed.