Gamingowy laptop Lenovo Y910

Autor Adam • Laptopy do gier, Laptopy do gier Lenovo, Lenovo • 29 kwi 2017

Każdy użytkownik sprzętu komputerowe markę Lenovo kojarzy z najwyższej jakości, wydajnymi, wytrzymałymi oraz niezawodnymi laptopami. Ze względu na wciąż rosnące zainteresowanie wielbicieli wirtualnych rozgrywek urządzeniami klasy gamingowej również obok laptopów przeznaczonych do codziennej pracy również sprzęt gamingowy znalazł się w ofercie producenta (więcej tutaj). zaproponowana przez markę Lenovo seria Y910 to urządzenia doskonale radzące sobie z grami komputerowymi wymagającymi do swojej obsługi zaawansowanego pod względem technologicznym sprzętu.

Każdy użytkownik sprzętu komputerowe markę Lenovo kojarzy z najwyższej jakości, wydajnymi, wytrzymałymi oraz niezawodnymi laptopami

fot. lenovo.com

Wśród dostępnych na rynków modeli warto na nieco dłużej zatrzymać się przy Lenovo Y910 (więcej pod linkiem). Ponadprzeciętne wymogi tego niepozornego, bo ważącego niespełna trzy kilogramy urządzenia gwarantuje bardzo przemyślana konfiguracja najwyższej klasy podzespołów. Tym razem producent zaproponował procesor Intel Core klasy i7 6700HQ, który bardzo dobrze działa w połączeniu  z odpowiadającą z grafikę kartą GeForce GTX 960M oraz dyskiem SSD o pojemności 250 GB. Tak doborowe towarzystwo najwyższej klasy podzespołów oferowanych przez współczesny rynek to nie tylko gwarancja płynnej gry ale również niezawodnego działania.

Najwyższą jakość obrazu zapewni każdemu nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi matowa matryca typu IPS o rozdzielczości 1920×1080 pikseli zamknięta za ochronną szybą. Jej wybór został podyktowany przede wszystkim wysokim poziomem kontrastu i jaskrawości wyświetlanego obrazu, dobrymi kątami widzenia oraz niemalże idealnym odwzorowaniem naturalnych barw.

Godną pochwały jest również obudowa prezentowanego laptopa Lenovo Y910, która wykonana jest ze szczotkowanego aluminium, którą charakteryzuję podwyższona wytrzymałość. Jest odporna nie tylko na nacisk, upadek czy uderzenie ale również na działanie czynników zewnętrznych. W obudowie miejsce znalazło również wiele funkcjonalnie rozmieszczonych złączy, które zapewniają stalą łączność z innymi urządzeniami takie jak dla przykładu porty  klasy 3,0 jak i 2,0,gniazdo audio, HDMI, czytnik kart pamięci oraz gniazdo blokady Kensingtona. Ponadto użytkownik może liczyć na bardzo ergonomiczną klawiaturę z funkcją podświetlania. Podświetlane na czerwono klawisze mają dość płytki skok i bardzo cicho pracują. Lenovo Y910 charakteryzuje zdecydowanie lepszy w porównaniu do poprzednika układ chłodzenia.

Poddane testom gier w rzeczywistych warunkach laptopy Lenovo Y910 potwierdziły nie tylko ponad przeciętną wydajność ale również niezawodność. Laptopy bardzo dobrze radzą sobie a nawet z najnowszym oprogramowaniem gier komputerowych, które wymagają do obsługi zaawansowanego pod względem technologicznym sprzętu. 

 

 

Tagi: , ,

Comments are closed.