Lenovo E31-70 – mobilny, kompaktowy, oszczędny

Autor Adam • Komputery Lenovo, Laptopy biznesowe • 25 maj 2016

Lenovo E31-70 to seria średniej klasy notebooków dedykowanych biznesmenom (http://businesshardware.pl/lenovo-e31-70-prawie-thinkpad/). Model zachowany w ciemnym tonie. Szczotkowana powierzchnia bardzo ładnie odbija światło nadając urządzeniu pewnego rodzaju prestiżu. E31-70 wyróżnia się na tle konkurencji bardzo wydajnym wyposażeniem, co jak na urządzenie w tej klasie cenowej jest rzeczą rzadko spotykaną.

Lenovo E31-70 to seria średniej klasy notebooków dedykowanych biznesmenom

fot. lenovo.com

Niewielki ekran z matowej matrycy o przekątnej 13,3 cala HD bardzo dobrze komponuje się z wyspową klawiaturą i nie tak małym touchpadem. Urządzenie z założenia miało być bardzo kompaktowe oraz lekkie – do tego jest mobilne i wszechstronne. Nie do końca nadaje się do pracy w biurze. Jego przeznaczeniem jest praca w biegu. Świadczy o tym waga. Podobnie jak w przypadku innych notebooków w tej klasie cenowej, model E31-70 został wyposażony w niskonapięciowy procesor Intel Core i3.

Laptop nie ma być buldożerem do gamingu, dlatego zrezygnowano z opcji Turbo Boost. Dzięki temu notebook pobiera dużo mniej prądu i bateria może pracować dłużej. Lenovo E31-70 ma aż 4GB pamięci operacyjnej oraz zintegrowaną kartę graficzną. Wysoka multimedialność komputera to przede wszystkim efekt montażu kamerki internetowej oraz mikrofonu. Programowalne klawisze możemy dopisać do wybranych przez nas funkcji lub aplikacji. Laptop uruchamia się bardzo szybko i pracuje niezwykle cicho. Stojąc w odległości 2-3 metrów od urządzenia ciężko zlokalizować jakikolwiek odgłos z niego pochodzący. Podczas zakupu użytkownik ma możliwość wyboru technologii w jakiej został wykonany dysk twardy.

Do wyboru mamy: SSD, HDD oraz hybrydę. Bardzo martwi zaledwie 270 minut pracy pełnej baterii. To zaledwie 4,5 godziny. Szkoda, że producent nie zadbał o ten aspekt, bo mógł stworzyć jedno z najciekawszych urządzeń mobilnych na rynku. Lenovo E31-70 jest dosyć dobrze zabezpieczony i posiada dwa wbudowane głośniki stereo. Wydają one całkiem przyjemny, nieco basowy dźwięk. Poszukując notebooka multimedialnego z wieloma funkcjami oraz średnią mobilnością nie można zapominać o Lenovo E31-70. Kosztuje niewiele, a jest wydajny i wszechstronny.

Tagi: , , ,

Comments are closed.