Lenovo M30-70 – niewielki, ale z wielkim sercem

Autor Adam • Komputery Lenovo • 8 sie 2016

Notebook Lenovo M30-70 to jeden z tańszych produktów firmy Lenovo. Ten laptop jest bardzo uniwersalny i dedykowany głównie biznesmenom. Wyróżnia się na tle konkurencji dosyć klasycznym, standardowym wykonaniem. Klawisze wyspowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, a touchpad funkcjonalny. Warto dodać, iż pomimo ceny tego urządzenia, mamy możliwość programowania klawiszy. Wystarczy jedno kliknięcie aby uruchomić swoją ulubioną aplikację lub skrzynkę mailową. Lenovo M30-70 został wykonany z typowego tworzywa. Nie jest zbyt odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, iż notebook jest urządzeniem bardzo mobilnym oraz multimedialnym.

Notebook Lenovo M30-70 to jeden z tańszych produktów firmy Lenovo

fot. lenovo.com

Doskonale nada się do różnego rodzaju podróży. Dla rozwiązań biznesowych może rywalizować jedynie z niewielkimi modelami firmy HP, np: ProBookami. Lenovo M30-70 posiada 13,3 calowy ekran z matową matrycą. Zastosowanie matrycy matowej ma swoje zadanie.

Korzystając z urządzenia w dobrze oświetlonym pomieszczeniu możemy słabo widzieć wydarzenia na ekranie. Dzięki matowej matrycy nic takiego nie może mieć miejsca. Warto dodać, że ekran pozwala na oglądanie filmów w jakości Full HD. Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i3. Niskonapięciowy, bardzo oszczędny z pewnością poradzi sobie z każdym oprogramowaniem biurowym. Do współpracy zainstalowano kartę graficzną Intel HD Graphics.

Mimo, że jest ona zintegrowana to przy sporej ilości pamięci operacyjnej RAM (4GB) będzie pracować bardzo wydajnie. Warto zwrócić uwagę na system operacyjny. Dedykowany temu urządzeniu Windows 10 posiada opcję personalizacji. W praktyce możemy ustawić najważniejsze ikony naszych ulubionych aplikacji tuż obok siebie na ekranie startowym. Dzięki temu mamy lepszy i szybszy dostęp do naszych ulubionych aplikacji. Głównym interfejsem do przesyłania danych, kopiowania i zgrywania plików jest superszybki USB 3.0. Ponadto urządzenie posiada multimedialną kamerkę internetową oraz mikrofon.

Bateria pozwala na jedynie pięć godzin pracy, jednak nie ma to wielkiego znaczenia, gdyż zazwyczaj urządzenia mobilne są włączane na krótki. Urządzenie posiada tryb czuwania i włącza się bardzo szybko. Lenovo M30-70 wyróżnia się na tle innych przede wszystkim swoim kompaktowym wyglądem. Można z niego korzystać w biurze, a można też zakupić do codziennego użytku. Kosztuje bardzo niewiele, a kryje w sobie bardzo ciekawe funkcje.

Tagi: , , ,

Comments are closed.