Lenovo ThinkBook Plus

Autor Adam • Laptopy biznesowe, Lenovo • 8 maj 2020

Lenovo ThinkBook Plus to najwyższej klasy laptop biznesowy (więcej: laptopy-biznesowe.pl) mogący zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Laptop na pierwszy rzut oka zwraca na siebie uwagę dodatkowym ekranem e-ink umieszczonym na klapie urządzenia, który pozwala nam korzystać na nowe wcześniej nieznane użytkownikom laptopów sposoby.

Duże możliwości w małej obudowie

W tej kompaktowej obudowie która widzimy patrząc na nowego ThinkBooka, znajdziemy najnowsze i najwydajniejsze podzespoły na rynku. Pierwsze co rzuca się w oczy to ekran e-ink na klapie komputera, jest to 10 calowy ekran wykonany w technologii tak zwanego e-papieru. Charakteryzuje go bardzo niskie zużycie prądu które jest spowodowane tym że ekran pobiera energię tylko w momencie zmiany tego co się na nim wyświetla. Ekran świetnie się sprawdzi do ciągłego wyświetlania kalendarza, czytania i odpisywania na maile czy czytania e-booków. Otwierając klapę ukazuje się nam 13 calowy matowy ekran o rozdzielczości 1080p czyli najbardziej optymalnej do pracy. Patrząc poniżej widzimy wygodną klawiaturę wyposażoną w podświetlenie. Zaraz obok znajduje się duży touchpad.

Zaglądając głębiej wewnątrz obudowy znajdziemy procesor Intel core i7 10. generacji, jest to procesor świetnie łączący wysoką wydajność z energooszczędnością. Na wysokości zadania stoi również pamięć operacyjna której jest 8 GB w najszybszej technologii DDR4. Nie musimy się martwić o pamięć na dalsze dane ponieważ komputer jest wyposażony w szybki dysk SSD o pojemności w zależności od wersji 256 lub 512 GB. W komputerze znajduje się też zintegrowana grafika Intel HD.

Złącza potrzebne każdemu

W nowym ThinkBooku znajdziemy wszystkie nam potrzebne porty. Od razu widać dużą ilość portów USB których jest 3 każdy z nich jest w standardzie 3.0, nie zabrakło również szybkiego złącza USB typu C którego nie może zabraknąć w najwyższej klasy urządzeniu biznesowym. Każdy zaawansowany użytkownik doceni również to że na pokładzie znalazł się również port HDMI.

Biznes zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com

Comments are closed.