Lenovo ThinkPad Edge E550 w innowacyjnej obudowie

Autor Adam • Komputery Lenovo • 23 cze 2015

Lata działalności w światowej branży komputerowej sprawiły, ze laptopy Lenovo należą nie tylko do najwyżej jakości sprzętu ale w pełni odpowiadają potrzebom współczesnego rynku. Model Lenovo ThinkPad Edge E550 to odpowiedź na oczekiwania klienta, który poszukuje na rynku nie tylko funkcjonalnego oraz wydajnego laptopa ale również lekkiego urządzenia, które z powodzeniem sprawdzi się na przykład w podróży służbowej.

Lata działalności w światowej branży komputerowej sprawiły, ze laptopy Lenovo należą nie tylko do najwyżej jakości sprzętu ale w pełni odpowiadają potrzebom współczesnego rynku

fot. lenovo.com

Nowością w modelu laptopa Lenovo ThinkPad Edge E550 jest zastosowanie w obudowie specjalnego rodzaju tworzywa sztucznego ABS (o czym więcej pod linkiem: http://www.najlepszelaptopy.com/chce-pracowac-na-thinkpadzie-thinkpad-e550/). Jego właściwości nie wymagają dodatkowego wzmocnienia obudowy poprzez zastosowanie metalowych bądź wykonanych z włókien węglowych wsporników. Dzięki takiej konstrukcji udało się stworzyć urządzenie o stabilnej budowie ważące zaledwie  2,38 kilograma przy przekątnej matrycy o wartości 16,5 cala i smukłym kształcie zachowującym jedynie niecałe trzydzieści milimetrów wysokości.

Laptop Lenovo ThinkPad Edge E550 wysokie osiągi uzyskuje dzięki zastosowaniu niskonapięciowego procesora Intel Core i3-5005U. Jego architektura bazuje na zastosowaniu rozwiązań przyjętych dla modeli Broadwell. Charakteryzuje się zastosowaniem funkcji Hyper-Threding, która gwarantuje obliczenia w czterech wątkach jednocześnie.

Lenovo ThinkPad Edge E550 oprócz trzech portów, z których dwa spełniają standardy USB 3.0 posiada dwa wyjścia sygnału wideo: HDMI oraz VGA a zamiast klasycznego portu dokującego specjalne złącze replikatora portów.

Laptop Lenovo ThinkPad Edge E550 dostępny jest w sprzedaży w dwóch wersjach. Jedna wyposażona została w matrycę HD a druga Full HD co ułatwia dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zaletą urządzenia jest zastosowanie najwyższej jakości klawiatury, która przeznaczona jest do laptopów zdecydowanie wyższej klasy. Pomimo tego, że nie wykorzystywana jest jej pełna funkcjonalność taka jak na przykład podświetlenie to i tak sprawia, że Lenovo ThinkPad Edge E550 w porównaniu z innymi laptopami w tej klasie rankingu zajmuje jedno czołowych pozycji.

Tagi: , , ,

Comments are closed.