Lenovo ThinkPad T450s

Autor Adam • Komputery Lenovo • 12 cze 2015

Lenovo ThinkPad T450s to laptop wyposażony w matrycę o przekątnej wynoszącej 14 cali. Jest to laptop przeznaczony do zastosowań biznesowych. Wykorzystane do jego zbudowania materiały to przeważnie magnez i aluminium. Wykorzystanie lekkich stopów tych metali pozwoliło na stworzenie bardzo wytrzymałej i lekkiej zarazem obudowy. Uzyskana w ten sposób sztywność całej konstrukcji podnosi komfort użytkowania, ale nie powoduje wzrostu wagi, tak ważnego w rozwiązaniach mobilnych. Niektóre z elementów komputera zostały dodatkowo wzmocnione włóknem węglowym. Pomimo użycia do konstrukcji tej obudowy dużej ilości metalu komputer został dodatkowo pokryty miłą w dotyku syntetyczną warstwą. Poprawia to komfort użytkowania i dodatkowo chroni urządzenie przed zabrudzeniami powodowanymi dotykiem. Wysokość komputera wynosi zaledwie 21 mm, co przy wadze wraz ze zestawem bateryjnym wynoszącej zaledwie 1,59 kilograma czyni go łatwym w transporcie.

Lenovo ThinkPad T450s to laptop wyposażony w matrycę o przekątnej wynoszącej 14 cali

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad T450s to komputer zdolny do pracy w naprawdę ekstremalnych warunkach. Podwyższona wilgotność, zapylenie, działanie grzybów czy obecność soli nie stanowią dla niego przeszkody. Komputer jest również odporny na skoki temperatury i ciśnienia. Wykorzystanie technologii Power Bridge wyposażyło T450s w zestaw dwóch uzupełniających się w pracy akumulatorów. Ich łączna pojemność może wynosić nawet 96 Wh. Wykorzystanie dwóch akumulatorów pozwala również na wymianę wyładowanego zewnętrznego akumulatora na nowy zestaw bateryjny.

Komputer o takich możliwościach pracy musi posiadać odpowiednią moc obliczeniową. Silnikiem T450s jest procesor Intel Core i7-5600U. To niskonapięciowy, energooszczędny procesor wyposażony w dwa rdzenie i 4 MB pamięci podręcznej trzeciego stopnia. Rdzenie procesora mogą być taktowane od 2,6 GHz do 3,2 GHz. Dzieje się tak za sprawą technologii Turbo Boost podnoszącej taktowanie rdzeniu procesora w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na jego moc obliczeniową. Proces ten odbywa się w pełni automatycznie, a taktowanie rdzeni wraca do nominalnego poziomu w momencie zmniejszenia obciążenia. W komputerze tym występuje nietypowa ilość pamięci RAM. Maksymalnie to 12 GB. Moduł 4 GB jest bowiem wlutowany w płytę główną. Możliwość rozszerzenia pamięci ogranicza więc wykorzystanie jedynego wolnego gniazda pamięci RAM. Komputer, pomimo obecności zintegrowanego układu HD 5500 można wyposażyć w osobną kartę graficzną, na przykład NVIDIA GeForce 940M.

Lenovo ThinkPad T450s wyposażono w doskonałej jakości matrycę IPS wyświetlającą obraz w rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Wartość ta jest wystarczająca do uzyskania obrazu o wzorowej ostrości. Imponujące w tej matrycy są podświetlenie i oferowany przez nią kontrast. Jasność 300 cd/m² połączona w wysokim kontrastem wynoszącym aż 700:1 pozwala widzieć wyraźnie treści prezentowane na ekranie nawet w słoneczny dzień. Wykorzystanie technologii IPS poprawia również odwzorowanie kolorów i kąty, pod którymi zawartość ekranu jest nadal doskonale czytelna.

Tagi: , , ,

Comments are closed.