Lenovo ThinkPad T550

Autor Adam • Komputery Lenovo, Laptopy biznesowe • 27 cze 2015

Lenovo ThinkPad T550 to laptop wyposażony w matrycę o wielkości 15,6 cala. Wielkość ta może się wydać trudną do pogodzenia z mobilnym charakterem tego komputera. Zapewnia jednak wygodę pracy nieosiągalną na mniejszych jednostkach. Inżynierowie Lenovo postarali się pogodzić ze sobą wygodę pracy oferowaną przez duży jak na laptopa ekran z mobilnością całego zestawu. To trudne zadanie zostało zrealizowane dzięki zastosowanym w konstrukcji laptopa materiałom. Kompozyty wzmocnione włóknem szklanym i specjalna konstrukcja pozwoliły na osiągnięcie wagi całego komputera, łącznie z pojemnym zestawem bateryjnym, na poziomie zaledwie 2,26 kilograma. To waga naprawdę piórkowa w przypadku laptopa wyposażonego w dużą i wygodną matrycę. Nie tylko waga urządzenia jest niewielka. Również wysokość osiągająca zaledwie 2,24 cm jest swoistym rekordem. Tak cienkie i lekkie urządzenie nie sprawi większych problemów w trakcie transportu. Istotna podczas użytkowania komputera mobilnego jest również jego zdolność do jak najdłuższego czasu pracy na baterii. W przypadku T550 Lenovo zastosowało technologię Power Bridge. Zakłada ona użycie w komputerze mobilnym zestawu dwóch akumulatorów. Najważniejszym zadaniem mniejszego akumulatora wewnętrznego jest podtrzymanie pracy zestawu podczas wymiany wyładowanej baterii zewnętrznej. Ale nawet bez wymiany baterii na kolejną komputer może pracować nawet 10 godzin.

T550 został stworzony do pracy mobilnej i nie zapomniano przy konstruowaniu go o tak istotnym elemencie jak zapewnienie dostępu do sieci

fot. lenovo.com

T550 został stworzony do pracy mobilnej i nie zapomniano przy konstruowaniu go o tak istotnym elemencie jak zapewnienie dostępu do sieci. Jeśli nie znajdujemy się akurat w pobliżu znanej komputerowi sieci Wi-Fi, T550 łączy się z siecią przy pomocy wbudowanego modemu LTE.

Konstruując Lenovo ThinkPad T550 postawiono na połączenie mobilności komputera z jego wydajnością (więcej: http://businesshardware.pl/laptopy-lenovo-thinkpad-t550-propozycja-dla-biznesu/). Świadczą o tym zastosowane podzespoły, ich moc i zapotrzebowanie na energię elektryczną. Sercem komputera jest procesor Intel Core i7 5600U. To taktowany w zakresie od 2,4 GHz do 3 GHz, dwurdzeniowy procesor wyposażony w 4 MB pamięci podręcznej. Jego TDP wynosi tylko 15 W i świadczy o małym zapotrzebowaniu na energię. Jeśli wydajność zintegrowanego z nim układu graficznego HD Graphics 5500 nie spełnia naszych oczekiwań, w komputerze przewidziano możliwość zainstalowania silniejszej karty. Może to być układ NVIDIA GeForce GT 940M, szybka karta przygotowana z myślą o pracy w mobilnych platformach. Zwieńczeniem tej szybkiej konfiguracji są ultraszybkie dyski twarde SSD o pojemności nawet 512 GB.

Lenovo ThinkPad T550 to komputer stworzony do profesjonalnych zastosowań biznesowych. Ta klasa komputerów, a w zasadzie ich główne zastosowanie, wymusza na konstruktorach maszyn stosowanie ponadprzeciętnych zabezpieczeń danych (więcej: http://www.all-comp.pl/biznesowe-komputery-lenovo/). Standardem w takich konstrukcjach są moduły szyfrujące TPM czy czytniki linii papilarnych. T550 nie stanowi w tym przepadku wyjątku, a przetwarzane i przechowywane w nim dane są zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem.

Ostatnim elementem układanki jest doskonałej jakości matryca IPS. Dzięki zastosowaniu tej technologii odwzorowanie kolorów jest bliskie ideałowi. Niebagatelna jest również oferowana w tej matrycy rozdzielczość wynosząca aż 2880 na 1620 pikseli.

Tagi: , , ,

Comments are closed.