Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 – mobilność w nowoczesnym wydaniu

Od laptopów biznesowych wymaga się przede wszystkim kompaktowych wymiarów pozwalających na wygodny transport i dobrej jakości baterii, zapewniającej długi czas pracy. Znane marki nie zapominają jednak o podążaniu za nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki czemu sprzęty stają się wysoko wydajne i funkcjonalne. Przykładem może być ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 od Lenovo.

Najważniejsze parametry

ThinkPad X1 Carbon 5 to ciekawa propozycja dla osób poszukujących wydajnych laptopów biznesowych

Autor zdjęcia: lenovo.com

Obudowa jest metalowa, składa się z czterech warstw z włókna węglowego, natomiast konstrukcja została wykonana z magnezu. Urządzenie waży ma 16 mm grubości i waży 1,13 kg. Na stronie producenta można znaleźć informacje o testach wytrzymałościowych, co daje gwarancję bezpiecznych podróży bez ryzyka pęknięcia czy zarysowania sprzętu. Model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – klasycznej czarnej lub nowoczesnej srebrnej.

Laptop ma standardowe wejścia, jednak na szczególną uwagę zasługuje port obsługujący technologię Thunderbolt. Te rozwiązanie umożliwi szybki przesył danych lub podłączenie dwóch ekranów 4K, i to tylko przy użyciu jednego przewodu. W pracy przydatny może okazać się także modem Qualcomm Snapdragon, do transferu różnych plików.

Podobnie jak w innych modelach z serii Think Pad, również i w X1 Carbon 5 podświetlana klawiatura jest bardzo wygodna. Komfort użytkowania podnosi także 14-to calowy, matowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

W środku urządzenia zostały umieszczone dobrej jakości podzespoły, najważniejsze z nich, w podstawowej wersji, to:

  • procesor Intel Core i7,
  • dysk SSD,
  • karta graficzna Intel HD Graphics 620,
  • pamięć RAM 16 GB,
  • bateria działająca do 15,5 godzin.

Podsumowanie

ThinkPad X1 Carbon 5 to ciekawa propozycja dla osób poszukujących wydajnych laptopów biznesowych. Połączenie wysokiej klasy podzespołów z najnowocześniejszymi rozwiązaniami uprzyjemni i ułatwi pracę zdalną, ale wysoka cena może zniechęcić do zakupu.

Comments are closed.