Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 – popularna tania opcja

Autor Adam • Lenovo ThinkPad, ThinkPad X1 Carbon • 27 lut 2018

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 to podświetlana klawiatura, 14,1 cala ekranu, system operacyjny Windows 10, mocny procesor Core i5 siódmej generacji, 8 giga pamięci ram, matowa matryca, 256 giga na dysku SSD, pojemna bateria, jeden port HDMI, porty typu USB, wbudowany mikrofon i niska masa własna. Ten konkretny model można połączyć ze sporym wygiętym telewizorem LED za pomocą kabla HDMI, po to by oglądać filmiki z internetu oraz premiery filmowe. Lecz Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 to też wspaniała i dość tania opcja do firmy, jeśli chodzi o te tańsze konfiguracje. Na tej maszynie można spokojnie wykonywać różnego rodzaju prace biurowe i to nawet w ograniczonej przestrzeni. Mowa tu o kończeniu artykułu na niewielkim rozkładanym stoliku w pociągu lokalnym. W ten sposób pracuje dość wiele osób no bo dojazd do miejsca pracy trochę trwa i podobnie jest z powrotem i jeśli w tym czasie wykona się część pracy to potem w domu każdy będzie miał więcej czasu na własne pasje.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 to podświetlana klawiatura, 14,1 cala ekranu, system operacyjny Windows 10, mocny procesor Core i5 siódmej generacji, 8 giga pamięci ram, matowa matryca, 256 giga na dysku SSD, pojemna bateria, jeden port HDMI, porty typu USB, wbudowany mikrofon i niska masa własna

Autor zdjęcia: lenovo.com

Istotnym jest też i to, że Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 ma jedną z lepiej działających matowych matryc na rynku (więcej) i to w opcji standardowej. Matryca ta ułatwia pracę w miejscu tak atrakcyjnym jak ławka pod drzewem owocowym w ogrodzie, czyli tam gdzie słońce dość często zagląda nam przez ramię. Rzecz jasna maszyna taka jak Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 może mieć i matową matrycę i dotykowy ekran, ale jeśli cena ma pozostać na tym samym poziomie to niestety procesor musiałby być słabszy.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 w taniej konfiguracji jest też opcją znacznie wygodniejszą od standardowego komputera stacjonarnego. Chodzi tu konkretnie o to, że Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 jest mniejszy, lżejszy i zużywa znacznie mniej energii elektrycznej. Kluczowe znaczenie ma też i to, że Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 jest znacznie ładniejszy od podobnych wyrobów konkurencji. Mowa tu głównie o eleganckiej podświetlanej klawiaturze która spodoba się wielu kobietom i o reszcie obudowy która jest piękną w porównaniu z innymi podobnymi pod względem technicznym laptopami.

Comments are closed.