Lenovo ThinkPad X1 Tablet – jednym z przedstawicieli serii XI

Autor Adam • Lenovo ThinkPad • 20 kwi 2017

Jeszcze do niedawna zaproponowana przez markę Lenovo seria najwyższej klasy mobilnych urządzeń dedykowanych przede wszystkim dla środowiska biznesowego kojarzona była jedynie z ultrabookami Carbon. Pojawienie się na rynku sprzedaży modelu Lenovo ThinkPad X1 Tablet przewartościowało jeszcze do niedana panujące przeświadczenie o mniejszej funkcjonalności praktycznych w obsłudze urządzeń do jakich należą tablety.

Pojawienie się na rynku sprzedaży modelu Lenovo ThinkPad X1 Tablet przewartościowało jeszcze do niedana panujące przeświadczenie o mniejszej funkcjonalności praktycznych w obsłudze urządzeń do jakich należą tablety

fot. lenovo.com

Konstrukcja przedstawianego modelu Lenovo ThinkPad X1 Tablet bazuje przede wszystkim na połączonym wykorzystaniu najciekawszych rozwiązań technologicznych zaczerpniętych z innych urządzeń serii X1. Niektóre zostały odpowiednio zmodyfikowane zgodnie z aktualnymi potrzebami co w rezultacie pozwoliło na uzyskanie niezwykle wydajnego oraz funkcjonalnego jak na klasę tabletów sprzętu.

W prezentowanym modelu Lenovo ThinkPad X1 Tablet producent zaproponował użytkownikom niezwykle ciekawy pod względem rozwiązań technologicznych system modułowy. Każdy z modułów zdecydowanie zwiększa funkcjonalność  urządzenia a ich wymiana jest bardzo prosta i nie wymaga fachowej pomocy specjalisty. Oprócz funkcjonalności zastosowanie poszczególnych modułów zwiększa ergonomiczność sprzętu co jest w zasadzie niespotykanym pomysłem w rodzinie tabletów. W ofercie proponowane są trzy podstawowe moduły urządzenia. Pierwszy z mich wyposażony jest w dodatkowy akumulator o pojemności 24 Wh oraz rozbudowany system złączy. Użytkownik  korzystając z tego modułu ma do dyspozycji porty USB klasy 3,o gniazdo HDMI oraz stacji dokującej Olne Link. Kolejną propozycją producenta jest moduł wyposażony w kamerę Intel RealSeanse. Użytkownik może również zdecydować się na moduł z projektorem. Aby doposażyć Lenovo ThinkPad X1 Tablet w wybrany przez użytkownika moduł wystarczy jedynie delikatnie odchylić zaczepy i wpiąć w nie preferowany element. W ten sposób konstrukcja urządzenia nabiera w miejscu wpięcia modułu kilku centymetrów co dodatkowo daje możliwość regulowania kąta nachylenia klawiatury. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Lenovo ThinkPad X1 Tablet jest również wbudowanie pomiędzy klawisze urządzenia a jego ekran dwóch podłużnych magnesów, które ułatwiają szybkie a zarazem bardzo stabilne połączeni poszczególnych elementów. Klawiatura dla zwiększenia funkcjonalności wyposażona została w funkcję podświetlenia. Producent zaproponował aż dwa poziomy jej jasności.

Oprócz ponad przeciętnej funkcjonalności Lenovo ThinkPad X1 Tablet charakteryzuje również dość wysoka wydajność oraz moc. Ważące niewiele ponad kilogram urządzenie już z wbudowanym jednym z dostępnych modułów wyposażone zostało w procesor Intel Core m7-6Y75, który wręcz doskonale współpracuje z zintegrowanym z nim układem graficznym Intel HD Graphics 515. Producent zaproponował pamięć RAM o pojemności 16 GB.

Ponieważ Lenovo ThinkPad X1 Tablet to przede wszystkim mobilne urządzenie komfort jego obsługi poza dostępem do stałego źródła zasilania gwarantuje niezwykle wydajna bateria. W prezentowanym modelu zastosowanie znalazła bateria o pojemności 36 Wh, którą dodatkowo może wspierać bateria o pojemności 24Wh wchodząca w skład jednego z modułów.

Tagi: , , ,

Comments are closed.