Lenovo ThinkPad X240 – ultramobilność i dobre osiągi

Autor Adam • Komputery Lenovo, Lenovo ThinkPad • 14 maj 2016

Lenovo ThinkPad X240 to notebook ultramobilny charakteryzujący się niewielkimi gabarytami  i solidną, stylową konstrukcją (więcej: http://www.najlepszelaptopy.com/lenovo-thinkpad-x240-wydajnosc-w-niewielkim-opakowaniu/). Jego poprzednikiem jest od model X230, który był cięższy i bardziej masywny. X240 jest od niego o 6 mm cieńszy, dzięki temu sprawia wrażenie zgrabniejszego i dużo lżejszego. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, dzięki temu konstrukcja nie ugina się pod naciskiem. Solidne zawiasy utrzymują ekran w odpowiedniej pozycji, dla niektórych mankamentem może okazać się brak zatrzasku pokrywy.

Sercem Lenovo ThinkPad X240 jest procesor Core i3 4010U i układ grafiki Intel HD Graphics 4400, istnieje możliwość dołożenia dodatkowego dysku SSD w postaci modułu M.2

fot. lenovo.com

Sercem Lenovo ThinkPad X240 jest procesor Core i3 4010U i układ grafiki Intel HD Graphics 4400, istnieje możliwość dołożenia dodatkowego dysku SSD w postaci modułu M.2. Ponad to został wyposażony w 2 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, DisplayPort, blokadę Kensingtona oraz złącze stacji dokujące, ich rozmieszczenie jest zadowalające. Komputer posiada wygodną klawiaturę wyspową,  jej podstawa jest sztywna, pisanie na niej jest wygodne i co ważniejsze ciche. W tym modelu producent postanowił zrezygnować z oddzielnych przycisków służących do regulacji głośności dźwięku, takie funkcje otrzymały klawisze znajdujące się w obrębie klawiatury.

Nie można narzekać również na jakość dźwięku, ani matrycę. Odwzorowanie kolorów i kontrast są przyzwoite. ThinkPad X240 oferowany jest z matrycami HD Ready (1366 x 768 pikseli) lub typu TN dla mniej wymagających. Dużą zaletą ThinkPada X240 jest długi czas pracy na baterii, podczas średniego obciążenia może pracować nawet do 13 godzin, co dla wielu użytkowników jest bardzo ważnym parametrem. Poprzedni model nadmiernie się nagrzewał, dlatego konstruktorzy postarali się o to, aby laptop nawet w czasie pełnego obciążenia pozostawał chłodny. Komfortowe warunki pracy na świeżym powietrzu zapewnia matowy ekran, który skutecznie chroni oczy przed słońcem. Jeżeli zależy nam na komputerze maksymalnie mobilny, eleganckim i praktyczny zarazem, ThinkPada X240 będzie doskonałym rozwiązaniem, które z pewnością nas nie zawiedzie.

 

Tagi: , , ,

Comments are closed.