Lenovo ThinkPad X260 – 12,5 calowy olbrzym

Autor Adam • Laptopy biznesowe, Lenovo, Lenovo ThinkPad • 14 lis 2016

ThinkPad X260 to kompaktowy laptop, który dedykowany jest głównie osobom związanym z szeroko rozumianym biznesem. Dzięki swojej niewielkiej wadze (1,3 kilograma) i pojemnej baterii (do 12 godzin pracy) będzie odpowiednim towarzyszem do długich podróży. Pomimo niewinnego wyglądu i niewielkiej masy charakteryzuje się olbrzymimi możliwościami. Czy warto inwestować w ten sprzęt?

ThinkPad X260 to kompaktowy laptop, który dedykowany jest głównie osobom związanym z szeroko rozumianym biznesem

fot. lenovo.com

Mały, ale wydajny

Sercem urządzenia jest niskonapięciowy procesor marki Intel, Core i7. Współpracuje on z kartą graficzną Intel HD Graphics oraz 8 GB pamięci RAM. Dzięki takiemu połączeniu podzespołów, Lenovo ThinkPad X260 (http://rankinglaptopow.net/lenovo-thinkpad-x260-ukryta-rewelacja/) bez problemu poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającym oprogramowaniem biurowym. Wyspowa klawiatura pozwala na komfortowe tworzenie treści, zaś funkcjonalny touchpad precyzyjne sterowanie kursorem. Komputer posiada tuż nad ekranem IPS kamerkę internetową oraz zabudowany mikrofon.

Multimedialny i indywidualny

Lenovo ThinkPad X260 powinien służyć do pracy w biegu oraz komunikacji z pracownikami i rodziną. Charakteryzuje się możliwością zaprogramowania klawiszy, co przekłada się na uruchamianie dowolnej aplikacji przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia. Do tego jest bardzo dobrze zabezpieczony (czytnik linii papilarnych oraz szyfrowanie danych), dzięki czemu będzie chronił dane nawet w przypadku kradzieży. Na rynku dostępne są modele z odbiornikiem GPS, dlatego zlokalizowanie urządzenia zajmie nie więcej, niż kilka chwil.

ThinkPad X260 to jeden z najlepszych kompaktów na rynku. Może pracować bardzo długo, a jego wyposażenie przypomina bardziej mobilną stację roboczą (więcej tutaj). Dostępny jest od 5000 złotych netto, ale szybko się zwróci w postaci wzorowej współpracy.

Tagi: , , ,

Comments are closed.