Lenovo ThinkPad X260 – Dla biznesu

Autor Adam • Komputery Lenovo, Laptopy biznesowe, Lenovo, Lenovo ThinkPad • 13 lut 2017

Rynek pracy w naszym kraju się mocno zmienił. Jeszcze dwie dekady temu niewielu z nas pracowało za pośrednictwem sieci, a dzisiaj większość ludzi pracuje w Internecie. Prowadząc biznes trzeba korzystać z najlepszych urządzeń, które poprawiają efektywność pracy. Lenovo ThinkPad X260 to model dedykowany biznesmenom, którzy cenią sobie duże możliwości komputera, wysoki poziom zabezpieczeń i zauważalną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Rynek pracy w naszym kraju się mocno zmienił

fot. lenovo.com

Lenovo stawia na wygodę

ThinkPad X260 nie wyróżnia się designem. Przypomina bardziej stację roboczą lub komputer wojskowy. Nie musi jednak zachwycać wyglądem, bo ważne są podzespoły urządzenia, a te zrobią wrażenie nawet na najbardziej zagorzałych gamerach. Producent zastosował w notebooku procesor marki Intel, a konkretnie – model i7 z serii Core. Taktowanie procesora to 2,5 GHz z funkcją Turbo Boost, czyli rezerwą taktowania, która zostaje uruchomiona w czasie największego przeciążenia dając łącznie 3,1 GHz taktowania. Dzięki temu Lenovo ThinkPad X260 bez problemu poradzi sobie z każdym oprogramowaniem biurowym i specjalistycznym.

Za grafikę odpowiada układ Intel HD Graphics 520. Mimo iż dedykowana, to może służyć do pracy z programami graficznymi. Komputer posiada 8GB pamięci operacyjnej RAM, która będzie wspierać magistralę graficzną w razie potrzeby.

Niewielki, ale bardzo mocny

Komputer ma zaledwie 12,5 cala przekątnej ekranu. Urządzenie jest zatem niewielkie, ale wyróżnia błyskawiczną, cichą pracą. Bateria pozwala na prawie 1000 minut pracy, co plasuje to urządzenie w czołówce dedykowanych biznesowi. Ponadto X260 jest bardzo multimedialny. Posiada wbudowaną kamerkę internetową oraz mikrofon. W trakcie podróży biznesowych może służyć do videokonferencji lub łączenia się z rodziną. Jeśli dodamy, że ThinkPad jest dobrze zabezpieczony (czytnik linii papilarnych, szyfrowanie danych) i wysoce odporny na uszkodzenia, mamy przed oczami bardzo wydajny laptop za stosunkowo atrakcyjne pieniądze.

Lenovo ThinkPad X260 w wersji ponadpodstawowej dostępny jest za około 8000 złotych brutto. To sporo, ale produkty Lenovo (więcej pod linkiem) wyróżniają się długowiecznością, więc decydując się na ten model powinniśmy go traktować w formie inwestycji, która zwróci się po latach.

Tagi: , , ,

Comments are closed.