Lenovo ThinkPad Yoga 12

Autor Adam • Komputery Lenovo • 13 cze 2015

Lenovo ThinkPad Yoga 12 to odpowiedź tego producenta na rosnącą popularność konwertowalnych komputerów (kilka słów więcej na stronie: http://laptopy-notebooki.info/index.php/2015/06/13/laptop-i-tablet-w-jednym-lenovo-thinkpad-yoga-12/#more-175). Konwersja to przeważnie prosty zabieg, dzięki któremu jedno urządzenie w dość łatwy sposób zamienimy w drugie. Przeważnie to zmiana laptopa w tablet. Idea jest różnie realizowana przez różnych konstruktorów. Czasem rozwiązanie to jest bardziej udane, czasem jest totalną klapą. W przypadku Yoga 12 zabieg konwersji jest szalenie prosty, a dopracowane przez konstruktorów szczegóły pozwalają w pełni korzystać z tego rozwiązania. W Yoga 12 niczego nie odłączamy, nie zostawiamy, nie chowamy. Po prostu rozkładamy laptopa i już. Po osiągnięciu prawie 360 stopni klawiatura urządzenia znajduje się pod spodem a ekran pełni rolę tabletu. Konstrukcja zawiasu jednocześnie wyłącza funkcjonowanie klawiszy i podnosi delikatnie powierzchnię klawiatury tak, aby nie stykała się z podłożem. Rozwiązanie jest proste i skuteczne.

Lenovo ThinkPad Yoga 12 to odpowiedź tego producenta na rosnącą popularność konwertowalnych komputerów

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad Yoga 12 jest komputerem dedykowanym zastosowaniom biznesowym. Komputery takie charakteryzują się wzorowym wykonaniem. Nie inaczej jest w przypadku Yoga 12. Komputer jest wykonany w dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Poszczególne elementy są ze sobą bardzo dokładnie spasowane. Obudowa komputera została wykonana z wykorzystaniem lekkich i wytrzymałych stopów magnezu. W celu poprawienie wrażeń użytkowników, metalowe elementy obudowy zostały pokryte specjalnym tworzywem sztucznym. Dzięki temu komputer lepiej trzyma się w dłoniach a powierzchnia jest odporna na zabrudzenia. Sterowanie w funkcjonalności odbywa się za pomocą dotyku. Osoby potrzebujące większej precyzji mają do dyspozycji specjalny, aktywny rysik. Komunikacja z komputerem w trybie laptopa odbywa się z wykorzystaniem doskonałej klawiatury Lenovo, która jak zawsze zachwyca ergonomią i wykonaniem.

Z uwagi na jedną z podstawowych funkcjonalności Lenovo ThinkPad Yoga 12, czyli funkcję tabletu, komputer wyposażono w doskonałej jakości matrycę. Pomimo obsługi funkcji dotykowych matryca ta nie jest błyszcząca. Pokryto ją cieniutką warstwą niwelującą powstawanie refleksów i efektu lustra przy jednoczesnym zachowaniu precyzyjnej obsługi wielodotyku. Matryca została również wyposażona w doskonałej mocy podświetlenie. Dzięki temu z komputera swobodnie można korzystać na zewnątrz nawet w słoneczny dzień. Jest to matryca wykonana w technologii IPS zapewniającej najlepsze obecnie odzwierciedlenie kolorów i kąty widzenia. Matryca wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, co na tak małej powierzchni daje naprawdę wyraźny obraz.

W środku małego komputera również kilka ciekawych zaskoczeń. Wśród nich silny procesor niskonapięciowy Intel piątej generacji, współpracujący z 8 GB pamięci RAM i ultraszybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Na zewnątrz komputera znajdują się dwa złącza USB 3.0, czytnik kart pamięci, złącze audio i wyjście sygnału wideo w postaci mini HDMI. Znajduje się tu również złącze stacji dokującej ułatwiające ładowanie baterii komputera oraz zwiększające możliwości przyłączeniowe o kolejne gniazda.

Tagi: , , ,

Comments are closed.