Mobilny model wykonania

Autor Adam • Komputery Lenovo, Laptopy Lenovo, Lenovo ThinkPad • 22 cze 2018

Lenovo po raz kolejny prezentuje swoim klientom model, który scharakteryzować można jako mobilny, lekki i dostosowany do uniwersalnych potrzeb klientów. Dodatkowo, seria ThinkPad w nazwie pozwala mieć nadzieję, iż jest to produkt w pełni bezawaryjny i cechujący się dużymi możliwościami pod względem wydajności i zakresu pracy, jednak jak jest naprawdę?

Laptop w klasycznej skórze, ale współczesnych umiejętnościach

     Lenovo ThinkPad X280 jest jednym z hitów tego sezonu chińskiego producenta

Autor zdjęcia: pixabay.com

Lenovo ThinkPad X280 jest jednym z hitów tego sezonu chińskiego producenta. Całkiem przystępna cena z dużą funkcjonalnością tegoż laptopa powoduje, iż interesują się nim nie tylko przedsiębiorcy, ale i indywidualni użytkownicy. Jak wiadomo, obie grupy oczekują czegoś innego od technologicznych urządzeń, jednak ThinkPad X280 jest w stanie, przynajmniej przyzwoicie, spełnić te oczekiwania. Bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, iż ten model jest jednym z bardziej mobilnych przykładów takich laptopów, obecnie dostępnych na światowym rynku.

Zaczynając od podstawowych parametrów, Lenovo ThinkPad X280 jest produktem cechującym się niezwykle minimalistycznymi wymiarami (http://www.notebooki-biznesowe.pl/mobilny-notebook-thinkpad-x280/). Posiada ekran o przekątnej 12,5 cala, a jego grubość wynosi jedynie 17,3 mm. Dodając do tego wagę o wartości 1,16 kg dostajemy laptopa o bardzo zróżnicowanych możliwościach przenoszenia go. W praktyce, zmieści się w większości mniejszych bagaży i plecaków, a obudowa zawierająca w sobie trwałe materiały pozwoli na transportowanie urządzenia bez większych obaw. Przechodząc do parametrów obrazu, to jest on wyświetlany w rozdzielczości 1920×1080 pikseli, dostępny jest on także w wersji dotykowej, jednak za nią będziemy zmuszeni dopłacić kilkaset złotych więcej, w porównaniu z klasycznym odpowiednikiem. Jeżeli chodzi o jego możliwości wydajne to podzespoły i pamięć prezentują się w nim korzystnie, a zatem nie powinien sprawiać problemów w trakcie działania kilku aplikacji jednocześnie o średnim lub wyższym obciążeniu.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.