Mobilny ultrabook Lenovo ThinkPad T450

Autor Adam • Komputery Lenovo, Laptopy biznesowe, Lenovo ThinkPad • 31 mar 2016

Lenovo ThinkPad T450 to notebook biznesowy przeznaczony zarówno do pracy w biurze, jak i poza jego murami (kilka dodatkowych informacji tutaj). Taki laptop nie zawiedzie nawet bardzo wymagających użytkowników. Decydując się na model ThinkPad T450 będziemy mieć do wyboru 3 procesory niskonapięciowe – Intel Core U – i3, i5 lub i7 oraz trzy matryce – matowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, matowy ekran o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli lub ekran dotykowy o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli. Standardowy Lenovo ThinkPad T450 wyposażonych jest w układ graficzny Intel HD, jednak dostępne są także konfiguracje z oddzielną kartą graficzną nVidia GeForce GT 940M.  Opcjonalnie możemy zdecydować się również na modem WWAN, czytnik linii papilarnych, podświetlenie klawiatury oraz  czytnik kart SC.

Lenovo ThinkPad T450 to notebook biznesowy przeznaczony zarówno do pracy w biurze, jak i poza jego murami

fot. lenovo.com

ThinkPad T450 to notebook bardzo lekki i elegancki, widać, że został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach biznesowych. Jego obudowa jest solidna, choć pod większym naciskiem może się lekko uginać. Pokrywa ekranu została zbudowana z włókna węglowego, a spód komputera ze stopu magnezu. Sprzęt posiada podwyższoną odporność na zalanie klawiatury, dzięki specjalnymi kanalikom rozlana ciecz zostaje odprowadzona. Poprzez zastosowanie trwałych zawiasów, które stanowią duży atut serii T, ekran komputera można położyć w poziomie. Mimo braku zatrzasków laptop się nie otworzy. Sprzęt posiada trzy porty, dwa gniazda pamięci RAM oraz manipulator punktowy z oddzielnymi przyciskami. Dużym udogodnieniem jest również podświetlana klawiatura, która umożliwia komfortową pracę po zmroku. Pamięć ThinkPad T450 można rozbudować do 16 GB. Jego wydajność jest zadowalająca, podczas normalnego użytkowania sprzęt jest bezgłośny, w trakcie dużego obciążenia system wentylacji włącza się dopiero po pewnym czasie. Podczas testu w pełnym obciążeniu temperatura obudowy w najcieplejszym miejscu wynosiła 47°C. Pozostałe obszary laptopa były ciepłe lub chłodne. Dużą zaletą tej stacji roboczej jest również wydajność akumulatorów, laptop wyposażony jest w wewnętrzny akumulator o pojemności  24 Wh oraz drugi, zewnętrzny o pojemność do 24, 48 lub 72 Wh. Jedyną wadą ThinkPad T450 może okazać się kiepska matryca HD+. Dobrej jakości obraz można uzyskać patrząc tylko na wprost ekranu. Nawet bardzo niewielkie odchylenie powoduje, że  ulega on znacznemu pogorszeniu i dochodzi do przekłamania kolorów. Uciążliwe mogą być również wąskie kąty widzenia. Niestety czerń jest zbyt szara, a pozostałe kolory są zbyt blade. Choć notebook posiada matową matrycę, niska luminancja sprawia, że jego czytelność podczas pracy na świeżym powietrzu nie jest wystarczająca. Przeciętnej jakości są także głośniki, które wprawdzie nadają się do nieprofesjonalnych zastosowań, ale brakuje im basu. Będą nadawać się głównie do rozmów przez Skype.

ThinkPad T450 to bardzo dobrej jakości mobilny notebook biznesowy, który może służyć jako sprzęt biurowy, choć można się z nim również podróżować. Mimo dosyć wysokiej ceny na pewno warto rozważyć jego zakup. To laptop niezwykle elegancki i bardzo cichy.

Tagi: , , ,

Comments are closed.