Notebooki biznesowe – Strzeż swojego interesu  

Autor Adam • Notebooki biznesowe • 22 sty 2017

Czy wiecie, jak wygląda prowadzenie nowoczesnego biznesu? Wygląda to mniej więcej tak, że w biurowcu znajduje się kilka stanowisk pracy (głównie są to komputery stacjonarne) plus biuro szefa. Pracownicy otrzymują zadania do wykonania, a szef z poziomu ekranu monitora obserwuje progres. W ten sposób pracują agencje marketingowe na całym świecie. Co to ma wspólnego notebookami biznesowymi? Bardzo wiele, wszak to od komputerów zależy dzisiaj rozwój nowoczesnych firm.

Komputer – stanowisko pracy

Notebooki biznesowe mocno różnią się od pozostałych komputerów

fot. lenovo.com

Ze statystyk jasno wynika, że ponad połowa pracujących Polaków korzysta w biurze z komputera. W dzisiejszych czasach większość pracy umysłowej wykonuje się na komputerach, a nie przygotowanych kartkach papieru. Co jest ciekawe to fakt, że szef wcale nie musi odwiedzać biura swojego pracownika, aby zlecić mu pracę. Może zainstalować w firmie systemy (panele) CMS (system zarządzania treścią), gdzie będzie zlecał odpowiednim pracownikom projekty. Mając w swoim biurze notebooka biznesowego może w każdym momencie doglądać projekty, co zwiększa efektywność pracowników.

Dlaczego notebook biznesowy, a nie inny?

Notebooki biznesowe mocno różnią się od pozostałych komputerów (o czym kilka słów także pod tym linkiem: http://www.tkmf.pl/notebooki-biznesowe-lenovo-kanciasty-prestiz/). Są wyposażone w najnowocześniejsze podzespoły, a ich baterie mogą pracować nawet do 10 godzin dziennie. Posiadają matryce, które nie męczą oczu oraz klawisze wyspowe i funkcjonalne touchpady. Szef firmy powinien celować w modele, które posiadają zabezpieczenia. Większość producentów stawia obecnie na czytniki linii papilarnych oraz systemy szyfrowania danych. Komputery z najwyższej półki posiadają odbiorniki GPS, dlatego w razie zguby laptop szybko się odnajdzie. Koszt zakupienia urządzeń ze średniej półki to wydatek rzędu 4000 złotych.

Jako, że szefowie firm chętnie korzystają z paneli do zlecania projektów, muszą być pewni swojego komputera. Powinien być nie tylko zabezpieczony, ale też odporny na uszkodzenia. Na takich modelach przechowywanych jest wiele poufnych danych, dlatego rzadko się zdarza, aby szef firmy oszczędzał na laptopie.

Strzeżenie swojego interesu, to przede wszystkim dbałość o jego rozwój. Korzystanie z nowoczesnych notebooków biznesowych to dzisiaj absolutna podstawa.

 

Tagi: , , ,

Comments are closed.