Stacje robocze ThinkStation

Autor Adam • Stacje robocze Lenovo • 16 lut 2016

Stacje robocze to komputery stacjonarne, notebooki, które zostały stworzone dla profesjonalistów. Charakteryzuje je najwyższa jakość wykonania, zastosowanie zaawansowanych technologii w celu zwiększenia wydajności oraz niezawodność.

Stacje robocze to komputery stacjonarne, notebooki, które zostały stworzone dla profesjonalistów

fot. lenovo.com

Chiński producent Lenovo, to firma, która odkupiła od IBM-u dział komputerów osobistych i słynie z jednych z najlepszych notebooków dostępnych na rynku. Oczywiście w swojej ofercie ma stacje robocze, zwane ThinkStation. Serie stacji roboczych ThinkStation to E20, E30, C20, C20x, S20, D20.

Stacje robocze to bardzo wydajne notebooki przeznaczone dla profesjonalistów. Wykonane są z najlepszych materiałów i korzystają z bardzo szybkich procesorów i wydajnych kart graficznych.

Ten produkt jest skierowany do tych, którzy mają wysokie wymagania sprzętowe. ThinkStation to produkty, które sprawdzają się przy duży operacja finansowych, produkcji, projektowaniu, a także pracy naukowej.

Sercem stacji roboczych firmy Lenovo są procesory Intel, ze względu na to, że są niskonapięciowe możemy zyskać oszczędność baterii, śmiało można powiedzieć że są one energooszczędne. W niektórych modelach stacji roboczych Lenovo za pracę urządzenia odpowiada procesor Intel Xeon. Jest to innowacyjny produkt, który znacznie zwiększa moc obliczeniową danych, jest wykorzystywany w systemach obliczeniowych na dużą skalę. W porównaniu do innych procesorów, ten o wiele szybciej radzi sobie z szyfrowaniem danych i zabezpieczaniem plików.

Poza bardzo wydajnymi procesorami, stacje robocze Lenovo to także produkt z wysokiej klasy kartami graficznymi oraz technologię Intel HD Graphicsi. Jednocześnie jest możliwość obsługiwania do 8 monitorów. Za eliminowanie błędów związanych z pamięcią odpowiada pamięć DDR3 Error-Code Correcting (ECC).

Jest także linia mobilnych notebooków Lenovo (ThinkPady) przeznaczonych dla profesjonalistów. Poza wykonaniem z najwyższej jakości materiałów, działają na szybkich procesorach oraz o wiele wydajniejszych kartach graficznych niż standardowo.

Tagi: , , ,

Comments are closed.