Wolne uruchamianie się laptopa biznesowego

Autor Adam • HP EliteBook • 8 sie 2020

Mieliście kiedyś sytuację, w której uruchomienie komputera zajmowało bardzo dużo czasu? Z pewnością jest to bardzo nieprzyjemna sytuacja, tym bardziej jeśli zależy nam na czasie. Samo załadowanie się systemu zajmuje wieczność, a zanim będziemy mogli włączyć płynnie pierwszy program, minie jeszcze więcej czasu. Na szczęście za pomocą kilku kroków nawet najmniej obeznany użytkownik jest w stanie poprawić prędkość załączania się systemu. Od czego zależy szybkość włączania laptopa? Jak przyspieszyć ten proces? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Od czego zależy prędkość uruchamiania się laptopa?

Jednym z najważniejszych czynników, który odpowiada za szybkość uruchamiania się komputera, są podzespoły znajdujące się wewnątrz obudowy. Im bardziej są wydajne, wszechstronne, tym ten proces będzie trwał znacznie krócej. Aby lepiej to zobrazować, warto przedstawić przykład modelu HP EliteBook 845 G7 (laptopworld.pl). Wyposażony jest w ponadprzeciętny procesor AMD Ryzen 3 PRO 4450U, a także kartę graficzną AMD Radeon Vega 5. Najważniejszym jednak czynnikiem jest tak na prawdę dysk twardy. Jeśli jest to typ SSD, tak jak w przypadku HP EliteBook 845 G7, możemy liczyć na szybkie uruchomienie się sprzętu.

Jak przyspieszyć włączanie się komputera?

Przede wszystkim powinniśmy wyłączyć wszystkie  programy, które uruchamiają się wraz ze startem systemu. Dodatkowo zwróćmy uwagę na ilość dostępnej pamięci, a także na na ewentualne złośliwe oprogramowanie. Aby się go pozbyć, warto wyposażyć się w program antywirusowy. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się sformatowanie komputera, co zazwyczaj pozytywnie skutkuje.

Biznes - wavebreakmedia_micro - pl.freepik.com

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.