Kiedy po raz pierwszy dokonujemy zakupu laptopa biznesowego zastanawiamy się, który z modeli będzie najbardziej optymalny. Jeśli podejmiemy odpowiednią decyzję i uruchomimy po raz pierwszy komputer, zdamy sobie sprawę z tego, że właściwie oprócz systemu operacyjnego, na dysku nie znajdziemy innego niezbędnego oprogramowania, które przyda się podczas wykonywania codziennych czynności. Na co zwracać uwagę podczas kupowania nowego sprzętu? W jaki sposób przygotować notebooka do bezpiecznej pracy? Aby znaleźć odpowiedzi na poniższe pytania zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Dobry laptop biznesowy – jaki?

Wybierając laptopa biznesowy początkowo powinniśmy zwrócić uwagę na jego podzespoły. Aby lepiej to zobrazować, warto przedstawić przykład urządzenia HP EliteBook 845 G7 (laptopworld.pl). Wyposażony jest w czerordzeniowy, wydajny procesor AMD Ryzen 3 PRO 4450U (więcej tutaj), który to świetnie koordynuje pracą pozostałych podzespołów, a dodatkowo posiada potężną moc obliczeniową. Dodatkowo posiada kartę graficzną AMD Radeon Vega 5, sprawdzi się świetnie zarówno do podstawowych czynności, jak i tych bardziej zaawansowanych. Uwagę przykuwa także dysk twardy typu SSD o pojemności 256 gigabajtów, który wyróżnia się szybkim zapisywaniem i odczytywaniem danych.

W jaki sposób przygotować laptopa do pracy?

Po pierwszym uruchomieniu komputera, konieczne okaże się skonfigurowanie podstawowych ustawień systemowych. Wystarczy właściwie postępować zgodnie ze wskazówkami. Jeśli przebrniemy już przez tą część, należy zainstalować program antywirusowy, żeby chronić się przed atakami z zewnątrz. Przydadzą się także odpowiednie programy, dzięki którym możliwe będzie wykonywanie podstawowych czynności biurowych.

Biznes - Racool_studio - pl.freepik.com
awatar autora
Adam Nowicki Specjalista ds. marketingu
Nazywam się Adam Nowicki i w All-Comp pełnię rolę specjalisty ds. marketingu oraz wsparcia klienta. Swoją przygodę ze światem komputerów rozpocząłem wiele lat temu, gdy zafascynowały mnie pierwsze konsole i składanie pecetów z odzyskanych części. Ta ciekawość ewoluowała z czasem w chęć pomagania innym w odnajdywaniu się w gąszczu technologicznych rozwiązań i świadomym dokonywaniu zakupów.